Rehabilitacja krzyża w segmencie lędźwiowym

admin, Luty 2, 2017

Spoczywający styl życia, zbyt mała ilość działalności fizycznej a także niedobra postura ciała całkowicie prowadzi na nastu kłopotów krzyża. W znacznej większości klientów zgłaszających się do gabinetu rehabilitantów, nadzwyczaj powiada się o wyraźnym, odrętwiającym kłuciu kręgosłupa w sektorze lędźwiowym. Rehabilitacja rusza temu strapieniu przeciwlegle jak również sugeruje parę różnorodnych taktyk, dzięki jakim, możemy pozbyć się zwyczajnego kłucia krzyża. Między innymi jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, zwana TENS. Nadmieniona taktyka rehabilitacyjna bazuje na przyklejeniu do ciała specjalnych elektrod w miejscu bólu, bynajmniej jak również nie koniecznie. Ponadto, poprzez elektrody przebiega energia o średnim, albo zogromniałym napięciu. Co osiągamy dzięki tej procedurze rehabilitacyjnej? Otóż, prąd aktywizuje mięśnie przykręgosłupowe, pobudza ukrwienie, wobec tego modernizuje mięśnie jak również komórki nerwowe, a równocześnie je odpręża.

Oprócz tego precedens rehabilitacyjny posiada jeszcze jedną ekstra zaletę, otóż ożywia układ hormonalny do wydzielania endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia, a łatwiej mówiąc zwyczajnie obsadza nas w nadzwyczaj wyśmienity klimat. Tak jak przywołano kilka słów temu ten podtyp rehabilitacji użytkowany jest w przeciągających się stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego oraz ich pochodnych.

Uprzedza się także, że tej metodyki rehabilitacyjnej nie można wykorzystać u jednostek z niedomaganiami tętna serca a także u osób z wszczepionymi rozrusznikami serca. W sytuacji ludzi powyżej wymienionych rzeczywiście można wykorzystać inne metodyki rehabilitacyjne, na potwierdzenie aktywności ogólnousprawniające urzeczywistniane na specjalnej sali rehabilitacyjnej.

,,,,

Dodaj komentarz