Lokalny transport zasłużył na medal

admin, Czerwiec 30, 2014

Kilka dni temu, zdarzyło się że miałem kłopot. Nic nadzwyczajnego rzecz jasna,musiałem, dostarczyć raczej daleko pewną całkiem pokaźną palmę.
Żyła przez lata kochaniutka w międzywojennej siedzibie wuja, miała trochę za mało światła ale zrobiła użytek z okazji i wyrosła na spore parę metrów.

Dużo ponad niż standardowe skromne kilka. Z różnych powodów musiałem przesłać ją do innego miasta i od razu na początku pojawił się problem. Palemka wydala się wroga peregrynacji automobilem osobowym,rozumiałem ją bardzo dobrze,gabaryty okazały się nadmiernie wybujałe,powinienem znaleźć adekwatny transport. Na początku wpadłem w popłoch, transport rozmyślałem to absolutny koszmar.

Targowanie się z pracownikami o dosłownie wszystko,zbijanie ceny i inne atrakcje.
Na dodatek stryj przebywał w obcym mi mieście i kierowców transportowców absolutnie nie znałem.
Pomógł mi internet. Po napisaniu hasła transport wyświetliło mi się tak wiele adresów,że potrafiłbym przetransportować carską armię do Patagonii a nie pojedynczą palmę bidusię od wujka.
Zaobserwowałem w tej historii rozwój kolosalny. Zamówiony transport nie spowodował zupełnie najmniejszych perturbacji,pracownicy wtaszczyli niebożątko, zatroszczyli się o nią jak o własne najukochańsze dzieciątko. Jeżeli w przyszłości będę palemką ,też chcę mieć taki transport.

Reportaż sporządzony opierając się na barierki ochronne TAP Poland.

,

Dodaj komentarz