Powody, dla których należałoby wybrać bramę rolowaną?

admin, Maj 6, 2013

Bramy rolowaneBramy rolowane są doskonałym wyjściem w garażach i zakładach naprawy samochodów. Ich największą właściwością jest to, że potrzebują niewiele powierzchni na wejściu do garażu. Podobnie od środka garażu brama rolowana daje więcej miejsca, ponieważ jej panele zwijają się w rolę, która umieszczona jest w podłużnej skrzynce ponad wejściem i zajmuje mniej powierzchni wewnątrz.

Bramy segmentowe zbudowane są zazwyczaj z profili z dobrej jakości blachy aluminiowej, bardzo solidnych, a sposób łączenia kolejnych paneli daje możliwość stworzenia bramy bardzo mocnej i działającej poprawnie przeciw włamywaczom. Profile są ocieplane, więc brama segmentowa stanowi bardzo dobre zabezpieczenie nie tylko przed niepożądanymi osobami, ale jednocześnie przed zmianami temperatury oraz działa jako ochrona akustyczna. Różne rodzaje lakierów i kolorów przedstawiają wiele możliwości wyboru bramy segmentowej do estetyki budynku.

Przed potencjalnym wejściem niepowołanych osób chronią także specjalnie dedykowane hamulce automatyki oraz zabezpieczenia przed podniesieniem bramy, co wspólnie z silną konstrukcją bramy sprawia, że mieszkańcy czują się bezpiecznie. Brama rolowana ma w napęd, kierowany pilotem, co pozwala na wjechanie do garażu nie opuszczając wozu. Jest to wygodne podczas niesprzyjającej aury, gdy pada deszcz lub śnieg, czy podczas zimna. W przypadku braku energii nie ma mimo to problemu z podnoszeniem bramy rolowanej, dlatego, że jest ona zaopatrzona również w równoległy system mechaniczny. Napęd automatyczny bramy rolowanej pozwala również na zapalanie pilotem światła w garażu lub na wjeździe.

Istotną zaletą bram rolowanych jest prostota instalacji, co daje możliwość na instalowanie ich zarówno w budynkach budowanych, jak w zbudowanych wcześniej.
Jest również opcja założenia w bramie rolowanej kształtowników z szybą, które zapewniają dopływ światła dziennego w pomieszczeniu, jednakże podnosi to cenę bramy segmentowej.

,,,,

Dodaj komentarz