Płyta wiórowa i orientalna OSB

agnieszka, Marzec 12, 2013

Wiórowa i Orientalna płyta OSB

Płyta wiórowa strukturalna jest wykonana z materiałów, takich jak fragmenty drewna, wiórów z drewna lub wiórów tartacznych trocin i żywicy syntetycznej lub z odpowiednim środkiem wiążącym, który jest mechanicznie sprasowane w postaci arkuszy. Jest typu płyt pilśniowych, ale składa się z kawałków drewna większych niż stosowane w części średniej gęstości płyt pilśniowych i płyt pilśniowych.

Płyta OSB

Płyta OSB

Wiórowa jest tańsza, gęstsze i bardziej jednolite niż konwencjonalne i dykta. Jest podstawiony przy ich koszt poprzedza wygląd i wytrzymałość. Choć jest gęstsza niż konwencjonalne drewna, jest to najlżejszy i najsłabszy rodzaj płyt pilśniowych, z wyjątkiem płyty izolacyjnej.

Europa sama zużywa około 45 milionów metrów kwadratowych płyt wiórowych i MDF rocznie. Jego główne punkty sprzedaży są jej cena i stabilność. Stabilność ta daje nowe możliwości projektowe. Ale jeśli narażone na wysoki poziom wilgoci, nieleczone wiórowych okażą się całkowicie nieprzydatne do instalacji zewnętrznych.

Ten rodzaj płyt pilśniowych ma bardzo pozytywny wpływ na zasoby drewna i środowiska. Procent siedemdziesiąt pięć wiórowej produkowane w Kanadzie i USA, jest zbudowana w całości z materiałów pochodzących z recyklingu.

Wiórach zorientowanych (płyta OSB)

Zorientowanych włóknach płaskich (OSB), jest utworzony produkt inżynierii drewna prostokątne pasma drewna (płatki) ułożona w warstwach krzyż zorientowane pomocą wodoodporne kleje. Wynik jest panel inżynierii strukturalne podobne do drewna sklejki siły i wydajności, ale bardziej jednolite i tańsze.

Szeroko stosowane w budownictwie mieszkaniowym i komercyjnym, Płyta zaczęła już zastąpić naturalne sklejki w wielu zastosowaniach. Najczęstsze zastosowania są jako poszycie w ściany, podłogi i dachy. OSB jest również określana jako pokładzie Sterling.

Ukierunkowanych wiórach ma nierówną powierzchnię z różnych kolorach. Jest on wytwarzany w dużych, jak i ciągłego mat i ma stałą jakość. Zakres grubości, wielkość panelu, wytrzymałość i sztywność może być podany do OSB zmiany w procesie produkcyjnym. Panele te nie mają wewnętrzne braki, okrążeń lub puste przestrzenie i są wodoodporne.

,,,,

Dodaj komentarz