Lakiery do drewna, do metali i różnorakich powierzchni

admin, Czerwiec 25, 2014

Jestem kobietą i słowo lakier asocjuje mi się zwłaszcza z lakierem w sensie kosmetyki. Lecz ewidentnie można na to patrzeć inaczej. Lakiery to niesłychanie rozległa mnogość zewnętrznych powierzchni naturalnych lub syntetycznych przydających malowanym płaszczyznom połysk i jedwabność.

Są stosowane jako szychta zabezpieczająca, ubezpieczająca przed destrukcją. Najczęściej robi się je przejrzyste i użytkowane są jako tylko zabezpieczenie zostawiając naturalny odcień nawierzchni nimi pokrywanej albo jako następna szychta na poprzednio położonej farbie, żeby warstwa była jednolita i mało podatna na zniszczenie.
Lakiery są wykorzystywane w różnych sferach egzystencji. Z pewnością także w kosmetyce, lecz również w przemyśle samochodowym.

Aktualnie produkuje się dobre lakiery syntetyczne, pozwalające na osiągnięcie powierzchni zarówno połyskliwych, jak i półmatowych i całkiem matowych. Nierzadko zdarzają się również lakiery wybarwione, lecz posiadają one w porównaniu z normalnymi farbami marne właściwości pokrywające i skutkiem czego używa się lakiery jako wierzchnią warstwę.

Lakier sprawia, że pomalowaną nim nawierzchnię możemy moczyć czymś mokrym, można dawać ją na wpływ klimatu, można nie lękać się, iż ulegnie na deszczu dewastacji. Upraszcza to stosowanie sporej ilości przedmiotów w domu. Z reguły jednakowoż czasem powłokę musi się odnawiać.

,,,

Dodaj komentarz